Konferencja “Uwaga! Smartfon” już za nami 

Konferencja “Uwaga! Smartfon” już za nami Konferencja “Uwaga! Smartfon” już za nami Konferencja “Uwaga! Smartfon” już za nami 
maj
11
2022

Blisko 250 uczestników biorących udział stacjonarnie, setki uczestników online, 21 prelegentów, 5 sesji tematycznych i 2 wykłady gości specjalnych – za nami Międzynarodowa Konferencja “Uwaga! Smartfon”. To pierwsze takie wydarzenie poświęcone problemom i skutkom nadmiernego korzystania ze smartfonów przez dzieci i młodzież w Polsce.  Wydarzenie zostało zorganizowane w formule hybrydowej – na żywo, w centrum kongresowym ICE w Krakowie i w sieci.

 

Zakończyła się Międzynarodowa Konferencja “Uwaga! Smartfon”. W trakcie wydarzenia odbyły się 2 wykłady znakomitych gości – Jean M. Twenge oraz prof. Manfreda Spitzera i 5 sesji panelowych podzielonych na bloki tematyczne.  Podczas spotkania prelegenci dyskutowali m.in. o wpływie nowych technologii na psychikę, nawyki i styl życia młodego pokolenia oraz skutkach przesadnego/nadmiernego korzystania z urządzeń ekranowych.

 

Eksperci szukali odpowiedzi m.in. na pytania: jak technologia wpływa na społeczeństwo i stosunki międzyludzkie, czy smartfony ułatwiają rodzicielstwo?  Jakie rozwiązania powinny stosować szkoły, aby radzić sobie z nadużywaniem elektroniki? Jakie problemy psychiczne mają dzieci i młodzież oraz czy wpływ technologii na psychikę młodego pokolenia będzie wymagał zmian w sposobie pracy?

 

Na sali zasiadło blisko 250 uczestników, wśród nich znaleźli się przedstawiciele rządu, władz miasta, posłowie, lekarze, nauczyciele i rodzice.  O wydarzeniu pisały media ogólnopolskie, lokalne i branżowe. Retransmisje wybranych debat dostępne będą online, dzięki czemu zyskają jeszcze szerszy zasięg, by uświadomić społeczeństwu rangę problemu. 

 

Dziękujemy wszystkim za udział!

 

Konferencja była pierwszym wydarzeniem w ramach akcji “Uwaga! Smartfon”. Już niebawem planowane są kolejne inicjatywy – zapraszamy do śledzenia informacji na stronie i w mediach społecznościowych oraz oglądania retransmisji paneli tematycznych.

 

 

2022-05-11