O nas
Jesteśmy think-tankiem skupiającym liderów społecznych oraz przedsiębiorców wrażliwych na stosunki społeczne panujące w Polsce. W oparciu o Katolicką Naukę Społeczną chcemy budować środowisko osób, które czują się odpowiedzialne za swój kraj.
Nasza działalność skupia się na dwóch filarach: odpowiedzialności przedsiębiorców oraz roli rodziny w budowaniu polskiej gospodarki rynkowej, która powinna pozostać wrażliwa na relacje społeczne zarówno na poziomie rodziny, jak i szerzej rozumianych relacji międzyludzkich. Wierzymy, że tylko współpraca między pracodawcami i pracobiorcami może zapewnić trwały i zrównoważony rozwój społeczny. Jego kluczowym filarem jest natomiast rodzina – podstawowa jednostka społeczna, będąca gwarantem i warunkiem sine qua non procesu budowy społeczeństwa obywatelskiego w naszym kraju.
Działalność
W związku z powyższym prowadzimy szereg projektów, których celem jest wsparcie aktywności społecznej przedsiębiorców oraz promocja roli rodziny we współczesnym systemie gospodarczym w Polsce i na świecie.
Nasza działalność koncentruje się na takich aktywnościach, jak:
- Przygotowywanie kompleksowych raportów i analiz,
- Prowadzenie i nadzorowanie badań społecznych,
- Rozwój Bazy wiedzy nt. Rodziny i “ekonomii odpowiedzialności”,
- Rzecznictwo interesów na rzecz rodziny jako podstawowej jednostki społecznej,
- Spotkania i współpraca międzynarodowa,
- Wsparcie polskich rodzin i rodzimych przedsiębiorców w kraju i za granicą.
Nasza wizja
Polska powinna stać się najlepszym krajem na świecie do życia dla rodzin oraz przedsiębiorczych ludzi chcących wziąć odpowiedzialność za nasz kraj.
Tożsamość Projekt PL
Nasze spojrzenie na przedsiębiorczość nie ogranicza się do kwestii związanych z zarabianiem pieniędzy. Wierzymy w szerszy wymiar biznesu, jego społeczną odpowiedzialność oraz w to, że praca jest ważniejsza od kapitału. Wierzymy w to, że każdy z nas musi zachowywać równowagę między życiem zawodowym oraz rodzinnym. Tylko wtedy wypracowane owoce z naszych działalności pozostawiają wartość dodaną w narodowej gospodarce. To co naprawdę ważne, czyli zrównoważony społeczno-gospodarczy rozwój Polski, musi być osiągnięte dzięki szukaniu synergii na poziomie pracodawca–pracownik, państwo–jednostka, poborca–podatnik.