Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na wydziale Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych oraz University of Applied Sciences w Kilonii (Niemcy) ze specjalizacją Międzynarodowa Ekonomika Przedsiębiorstw. Od 20 lat prowadzi własne działalności w branży sportowej oraz osłon słonecznych. Aktywnie wspiera wiele inicjatyw społecznych i wspólnotowych. Członek Rady Klubu Jagiellońskiego. Pomysłodawca Fundacji Projekt PL, pełni rolę Prezesa Zarządu tej fundacji. Wraz z żoną Ewą wychowuje czwórkę dzieci, starając się wdrażać zachowanie równowagi między życiem rodzinnym, a zawodowym.
Wiceprezes Fundacji Projekt PL, think-tanku badającego wpływ nowoczesnych technologii na człowieka, społeczeństwo i gospodarkę. Ekspert Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Członek Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. Zawodowy fundraiser, edukator i aktywny wolontariusz. Przeprowadził setki szkoleń dla rad pedagogicznych, warsztatów dla rodziców i zajęć praktycznych dla uczniów. Jest stałym współpracownikiem kilku miesięczników, na łamach których popularyzuje idee fundraisingu. Współpracuje, doradza lub pomaga wielu organizacjami pozarządowymi, m.in. Ogólnopolskiemu Portalowi DomyDziecka.org i Stowarzyszeniu Dzieci z Miopatią Mitochondrialną Pod Postacią Zespołu Leigha „Mali Bohaterowie”. W przeszłości związany zawodowo z branżą wydawniczą i startupem FaceUp.
Absolwent politologii w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz bezpieczeństwa narodowego na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Student zarządzania na Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie. Od lat zaangażowany w działalność organizacji pozarządowych m.in. Związku Strzeleckiego „Strzelec” czy Ochotniczej Straży Pożarnej w swojej miejscowości, w której jest sekretarzem zarządu. Posiada także uprawnienia do kierowania działaniami ratowniczymi pozwalające mu dowodzić akcjami ratowniczo-gaśniczymi. W przeszłości był aktywnym członkiem samorządu studenckiego i kół naukowych. W latach 2019-2021 był radnym I kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Posiada duże doświadczenie w organizacji międzynarodowych wydarzeń, konferencji i kongresów. W wolnym czasie jeździ na motocyklu. W Fundacji odpowiada za konferencję FORUM GEN.PL
Radca Prawny, Kwalifikowany Doradca Restrukturyzacyjny (Licencja Ministra Sprawiedliwości nr 682)
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz School of American Law organizowanej przez The Catholic University of America w Waszyngtonie wraz z WPiA UJ. Specjalizuje się w zakresie prawa upadłościowego oraz restrukturyzacyjnego. Doradzał w pierwszej przeprowadzonej w Polsce przygotowanej likwidacji (pre-pack), a także szeregu kolejnych tego rodzaju operacji, które są specjalnością Kancelarii. Uczestniczy także – w rozmaitych rolach – we wszystkich dostępnych po 01.01.2016 r. postępowaniach restrukturyzacyjnych (postępowanie sanacyjne, układowe, przyspieszone postępowanie układowe, postępowanie o zatwierdzenie układu).
Wiceprzewodniczący INSO – Sekcji Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego Instytutu Allerhanda w Krakowie oraz Członek INSOL Europe – międzynarodowej organizacji zrzeszającej praktyków i teoretyków prawa upadłościowego. Prodziekan Krajowej Izby Doradców Restrukturyzacyjnych ds. Legislacji. Kurator spółek prawa handlowego. Ekspert zewnętrzny wchodzący w skład Zespołu powołanego przez Ministra Sprawiedliwości do opracowania projektu zmian przepisów w zakresie upadłości konsumenckiej oraz Zespołu ds. nowelizacji prawa restrukturyzacyjnego w związku z implementacją Dyrektywy 2019/1023. Ekspert Banku Światowego w zakresie prawnych aspektów niewypłacalności w raporcie Doing Business oraz analizach Global Indicators.
Gościnny wykładowca z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego oraz prowadzący zajęcia dla aplikantów z tego zakresu.
W uznaniu zaangażowania w restrukturyzację spółki giełdowej Miraculum S.A. został przez Rzeczpospolitą uznany za Najlepszego Prawnika Przedsiębiorstwa 2011.
Od roku 2015 r. otrzymuje indywidualną rekomendację w kategorii prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego w Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej, jak również otrzymał rekomendację w międzynarodowym rankingu Who’s Who Legal, a także w Band 4 Restructuring / Insolvency rankingu Chambers Europe 2020 oraz 2021. W 2022 r. otrzymał Band 3 Restructuring / Insolvency rankingu Chambers Europe, a w 2023 r. dodatkowo indywidualną wzmiankę w Rankingu the Legal 500 EMEA Restructuring and Insolvency Poland.
Wybierz kwotę i zostań wspierającym fundacji