maj
11
2022
maj
11
2022

Blisko 250 uczestników biorących udział stacjonarnie, setki uczestników online, 21 prelegentów, 5 sesji tematycznych i 2 wykłady gości specjalnych – za nami Międzynarodowa Konferencja “Uwaga! Smartfon”. To pierwsze takie wydarzenie poświęcone problemom i skutkom nadmiernego korzystania ze smartfonów przez dzieci i młodzież w Polsce.  Wydarzenie zostało zorganizowane w formule hybrydowej – na żywo, w centrum kongresowym ICE w Krakowie i w sieci.

 

Zakończyła się Międzynarodowa Konferencja “Uwaga! Smartfon”. W trakcie wydarzenia odbyły się 2 wykłady znakomitych gości – Jean M. Twenge oraz prof. Manfreda Spitzera i 5 sesji panelowych podzielonych na bloki tematyczne.  Podczas spotkania prelegenci dyskutowali m.in. o wpływie nowych technologii na psychikę, nawyki i styl życia młodego pokolenia oraz skutkach przesadnego/nadmiernego korzystania z urządzeń ekranowych.

 

Eksperci szukali odpowiedzi m.in. na pytania: jak technologia wpływa na społeczeństwo i stosunki międzyludzkie, czy smartfony ułatwiają rodzicielstwo?  Jakie rozwiązania powinny stosować szkoły, aby radzić sobie z nadużywaniem elektroniki? Jakie problemy psychiczne mają dzieci i młodzież oraz czy wpływ technologii na psychikę młodego pokolenia będzie wymagał zmian w sposobie pracy?

 

Na sali zasiadło blisko 250 uczestników, wśród nich znaleźli się przedstawiciele rządu, władz miasta, posłowie, lekarze, nauczyciele i rodzice.  O wydarzeniu pisały media ogólnopolskie, lokalne i branżowe. Retransmisje wybranych debat dostępne będą online, dzięki czemu zyskają jeszcze szerszy zasięg, by uświadomić społeczeństwu rangę problemu. 

 

Dziękujemy wszystkim za udział!

 

Konferencja była pierwszym wydarzeniem w ramach akcji “Uwaga! Smartfon”. Już niebawem planowane są kolejne inicjatywy – zapraszamy do śledzenia informacji na stronie i w mediach społecznościowych oraz oglądania retransmisji paneli tematycznych.

 

 

Adam Zych
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na wydziale Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych oraz University of Applied Sciences w Kilonii (Niemcy) ze specjalizacją Międzynarodowa Ekonomika Przedsiębiorstw. Od 20 lat związany z biznesem, jest współwłaścicielem firmy działającej w branży sportowej oraz właścicielem firmy zajmującej się pośrednictwem handlowym w sektorze osłon słonecznych. Od kilku lat współpracuje z Klubem Jagiellońskim, obecnie jest członkiem Rady KJ. Aktywnie wspiera wiele inicjatyw społecznych i wspólnotowych. Od lat interesuje się społecznym wymiarem przedsiębiorczości oraz zagadnieniami odpowiedzialnego biznesu. Pomysłodawca Fundacji Projekt PL, pełni rolę Prezesa Zarządu tej fundacji. Wraz z żoną Ewą wychowuje czwórkę dzieci, starając się w praktyce wdrażać zachowanie równowagi między życiem rodzinnym, a zawodowym.