maj
20
2021
maj
20
2021

W 2021 roku przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema, jednego z najpoczytniejszych polskich pisarzy science-fiction, którego twórczość zaliczana jest do kanonu światowej literatury. Sejm RP zdecydował, że należy uczcić ten fakt i ustanowił obecny rok – Rokiem Lema.

Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Centralny Dom Technologii zdecydowały się z tej okazji zorganizować szereg ogólnopolskich wydarzeń edukacyjnych i eksperckich związanych z twórczością tego wybitnego pisarza.

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem debat, warsztatów, projekcji online oraz konkursów, które przewidziane zostały w ramach obchodów w CDT. Więcej informacji o projekcie znajduje się tutaj: Rok Lema – Fundacja PFR

 

Tagi: 2021CDTdebatyobchodyRok Lemawarsztaty
Marcin Chruściel
Absolwent studiów doktoranckich Nauk o Polityce na Uniwersytecie Wrocławskim, badacz integracji europejskiej. Wcześniej konsultant w Regionalnym Ośrodku Debaty Międzynarodowej we Wrocławiu oraz współpracownik Instytutu Tertio Millennio. Przez ostatnie lata członek zespołu i publicysta thinkzine'u „Nowa Konfederacja”.