ProjektPL na International Advocacy Online Workshop

ProjektPL na International Advocacy Online WorkshopProjektPL na International Advocacy Online WorkshopProjektPL na International Advocacy Online Workshop
wrz
22
2020

Członkowie Projektu PL między 9 a 11 września wzięli udział w konferencji International Advocacy Online Workshop w ramach współpracy z Organizacją IFFD (www.iffd.org).

Głównymi motywami International Advocacy Online Workshop były kształtowanie i rozwój dziecka, przemiany młodego środowiska i solidaryzm międzypokoleniowy z czym skorelowane były trzy wystąpienia przed Unicef Executive Board on Child Development, UN Commission on Social Development on youth transition oraz UN ECOSOC High-level Political Forum on intergenerational solidarity.

Wystąpienie Franciszka Wiącka było skoncentrowane na pierwszym z tych motywów – Child Development. Kolejnym z elementów Konferencji były interaktywne dyskusje, to debata która miała na celu doprecyzowanie oficjalnych stanowisk w oparciu o dane analiz społecznych zaprezentowanych przez przedstawicieli poszczególnych krajów.

Głównym punktem programu były wystąpienia znanych profesorów, ekspertów i ludzi związanych z szeroko rozumianą tematyką prorodzinną. International Advocacy Workshop miało na celu krytyczną ocenę sfery międzynarodowych praw człowieka i wspierania rozwoju, jej instytucji, strategii i kluczowych podmiotów działających w tej sferze.

Ponadto celem Konferencji było pokazanie w jaki sposób ustalane są krajowe, regionalne i globalne strategie polityczne. International Advocacy Workshop miało na celu promować dyskusję na temat różnych wyzwań, przed którymi stają rzecznicy przyjaźni rodzinie, wraz z szeregiem interesariuszy, w tym rządami, instytucjami międzynarodowymi i sektorem prywatnym.

2020-09-22